teisipäev, 11. november 2008

hilissuvi

püünsi. 5,0/72; 5,0/120. 1h40m

prognoos oli ilus. isegi nii ilus, et käisin veel eile õhtul urvelt 4,0 taglast mangumas. vee äärde sõites sasis tuul puude raagus oksi ja pani lipuvardaid närviliselt võnkuma. ilus. kohapeal ei olnud tuul nii tohutult kõva, et purje valik iseenesestmõistetav oleks. arutasime siimuga mitu aega, mis purje rigada. sai otsustatud mitu korda nii ühe kui teise kasuks, aga lõpuks rigasin 5,0. siim pani ka midagi sarnast.

veetase oli ülimadal (mina pole nii madalat näinud) ja tänu sellele ka kõva tuulega väga sile. aga raip tuul tembutas. tegin ligi tund aega väikse lauaga. sai suht palju tiksuda ja osaliselt oli gliss ka selline kehvake. ei tea, kas madala vee tõttu, aga ka tagapool oli lainet kõvasti vähem kui tavaliselt. lisame sinna aukliku tuule ja mulle jäi ette ainult üks mõnus hüppelaine. aga see oli üliiiimõnus... nüüd tean, mis tähendab, kui öeldakse, et laine "viskab õhku". perfektsema kujuga trampliini ei oska tahta. ise midagi provotseerima ei pidanud, laine ise tõstis ülipehmelt taeva poole. pidin küll enne hüpet natuke vastu tuult keerama, niiet ilus maandumine oli algusest peale välistatud, aga ikkagi täiesti fantastiline lend.

hiljem ei liikunud väike laud enam üldse ja sai suur laud auto katuselt alla kistud. aeg-ajalt ei saanud sellega ka käima. aga sai siis natuke sooja ilma nauditud ja niisama triibutatud. tohutult soe oli küll.. mul ei hakand isegi kätel eriti külm ja välja sai vahelduseks pimeduse ja tuule vaibumise mitte külmumise tõttu tuldud.

välja tulles tundus eriti mõttetu päev, aga seda vist väga suurte ootuste valguses. nüüd tagantjärele mõeldes oli ikkagi väga kift.

Lauri Tibbo

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar