pühapäev, 2. november 2008

tuulevaikusesurf

püünsi. 6,5/120. 1h

avastasin kogemata hommikul ennustustest, et õhtapoole on pisuke tuulevõimalus. kimasin poole neljaks kohale. peaaegu terve tee ei liikunud praktiliselt ükski puulatv ja hakkasin tünga kartma. kui aga püünsi vähem kui poole kildi kaugusel oli, olid äkki kõik lipud sirged, puuladvad õõtsumas jne. kohapeal oli pilt ilus, kuuepoolene kokku ja vette. alguses oli natuke üle ja pidi suht planguks tõmbama, hiljem vaikselt langes ja viimased 10 mintsa sai natuke tiksuda ka.

kuna olin eelmised kuus korda praktiliselt 2x väiksema lauaga sõitnud, tundus sajakahekümnese peal, nagu sõidaks tallinki laevaga. kuna väikse laua peal pidi kõiki asju välkkiirelt tegema õppima, siis nüüd tundus, et iga otsust võib pikalt kaaluda ja iga manöövrit saab nii ja teisiti proovida, sest kõik toimus aeg-luubis. aga mõnus oli vahelduseks korraliku suure purje peale terve kehaga toetuda ja spinnikindla laua peal seista. ja muidugi see ka, et suurepurje tuulega on kõik nii rahulik ja tundub, et õhk peaaegu seisab. samas läheb laud glissi selle seisva tuulega.. jubeimelikult äge :)

üldiselt tundub, et mingi sügisväsimus (võib-olla on külmast) või muu ikaldus on peale tulnud. lihtsad asjad ei tule hästi välja, samas ma tean täpselt, mida teha, et asi õnnestuks, aga ikka teen valesti. otsest füüsilist väsimust ei tunne, aga nagu pea oleks väsinud.. ja siis veel vihastad enda peale, et ei viitsi korralikult teha. tegin paremaga paar ducki, paar down 360, muidu triibutasin niisama. tagumises otsas pidi suht kivide peal manööverdama, sest keegi oli keset sõidutsooni miskise kalapüügiatribuutika sisse toppind ja mujalt eriti mööda ei saanud.

Lauri Tibbo

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar