pühapäev, 2. september 2012

loodus

arinaga | 4,2/100 | 2h

ilus päev. tuul natuke ühtlasem kui tavaliselt ja mõlemas otsas oli suht ühtemoodi sutsu üle. viimane pooltund küll vajus tuul ära.

vulcan on mõlema käega korralikult purgis. spock ka areneb. kui vahepeal joogipausile läksin, ajasin juttu prantslasest surfivanaisa cyriliga, kes nicot koolitama tuli. kui alacati pwa etapi telgitagused räägitud, andis ka hea idee, et võib-olla lähen manöövritesse liiga suure hoo pealt.. ütles, et need, mis ma ära tegin, tulid tavaliselt vaiksema hoo pealt ja vast pole mõtet ilge hooga enne proovida kui vaiksema hooga vähemalt kümnest seitse ära ei tule.. eks iga triki jaoks ole siiski olemas mingi optimaalne kiirus. ma polnud sellele varem nii mõelnud ja arvasin lihtsalt, et mida suurem tuul, seda suurema kiiruse pealt tuleb teha. rääkis, et isegi slallis ei lähe proffid päris maksimumpasaga kurvi sisse, sest uimel tuleb taluvuspiir vastu..

kohalikust loodusest siis... kui rattaga maanteel sõidad, krabiseb mingi loom umbes iga kolmanda põõsa taga. mägedes jalutades krabiseb loom praktiliselt iga põõsa taga. täna siis nägin mingit suuremat sorti asja vees, mis tundus selline suur heinatuustakas või asi.. lähedale jõudes selgus, et tegu on kilpkonnaga. ja kõnealune isend ei olnud mingi selline, nagu need, mis kuressaares majapidamistes ringi liiguvad ja diivani tagant siniseks ehmatavad. see oli ikka selline julgelt poolemeetrise läbimõõduga kollakaspruun jurakas. selle pea oli umbes sama suur kui talve tänava konn.. maailma kõige ägedam asi, mida ma eales vees näinud olen. vaatasime teineteisele tervituseks silma ja siis tõmbas vana sügavale ära..

ja siis tuli epic fail. mainisin kilpkonna ka cyrilile. rääkis siis, et kevaditi on neid suurem šanss kohata ja seejärel suunas sujuvalt jutu haikaladele.. kuidas ta on sealsamas kilpkonna kohtumispaigas hai uime näinud ja lootnud, et see ei ole lapshai (sest see tähendab, et neljameetrine issi või emme võib läheduses olla). ja siis veel, kuidas ta on mööda merd arinagast vargasesse purjetades haid lainest alla sõitmas näinud ja kuidas tal on pozos hai kahe meetri kauguselt mööda kihutanud.. juttu ka sellest, et reeglina on siis hea puri vette lasta, sest hai silmanägemine väga hea ei ole, aga nad näevad vee peal liikuva asja varju. ja kui purje vette lased, muutub vari nii suureks, et äkki ta siis kardab ja läheb ära või midagi..

arinagast järgmises lahes põhjapoole pidi kohe mingi sukeldujate vettemineku koht olema, kus käivad haisid vaatamas..... kohalikud räägivad, et hammerhead shark võib pigem agressiivne olla.. see, mida cyril arinaga ja vargase vahel lainest alla sõitmas nägi, oligi hammerhead.. cyril oli siis vähe rohkem mere poole ära lasknud, et talle natuke rohkem privaatsust lubada..

ilmselgelt oli meeldiv neid jutte kuulata. pozos on ikka ette tulnud, et teen vähe pikema otsa ja lasen peaaegu täpiks ära. lähinädalatel seda vast rohkem ei juhtu......

2 kommentaari:

  1. Lase jah oma 72sega puri vette :P

    VastaKustuta
  2. no krt kui päriselt ka hai tuleb, küll siis saab seal pisikese laua ja taglase vahel ka ennast vee peal hoitud.. kasvõi pelgalt tahtejõuga.. :)

    VastaKustuta