laupäev, 14. aprill 2012

muy frío

püünsi | 4,2/100 | 1h

ka koledad asjad ajavad mõnikord suunurgad kõrvuni....

jõudsime siimuga suht päeva lõpus ja üsna imelik oli püünsi tee viimase kurvi tagant umbes kümmet purje/lohet näha.. oleks arvanud, et selline temperatuur hoiab rahvamassid paremini kontrolli all.

veest tulijad proovisid pooljäätunud nägudest hoolimata midagi rääkida.. päris täpselt jääsuude jutust aru ei saanud, aga umbes "tegelikult on päris jube" laadi oli sõnum, mida nad edastada soovisid. ja eks ta sedasi oligi.

rigamine ja riietumine võttis kaks korda rohkem aega, kui tavaliselt.. nagu ikka.. sest kõik oli uus ja võõras. poomi mastisideme ots läks ka rigades puruks, sai siis seda ka vahetada..

tuul tegi väikese tünga ka.. mere äärde jõudes puhus vähem, mõned tiksusid, oli enamvähem paras viiese ilm. paningi viiese, aga vette jõudes ei olnud enam viiese ilm. siim rääkis pärast kahte triipu, et läheb vahetab väiksemaks, ma arvasin, et ei viitsi ja ikka kangutan ära. aga kui järgmise gybe'i ajal lihtsalt kõik asjad käest kisuti, siis vudistasin ka väiksemaks tegema. edasi siis tunnike suht sirgeks tõmmatud 4,2, mida oli ka enamasti liiga palju.

mõned korrad proovisin paremaga vulcanit, millest tuli pigem ebaõnnestunud grubby, sest ma ei oska enam tagumise käega poomist lahti lasta. edasi triibutasin niisama, sest iga ringi peal sisse kukkudes ei olnud võimalik kehatemperatuuri talutaval tasemel hoida.. sõrmed-varbad terve aja külmetasid, aga niisama kihutamine ajas ikkagi naeratama.. õnn ja rõõm pärast 100-päevast pausi taas merel olla..

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar