pühapäev, 6. november 2011

sile väin

väike väin | 5,0/100 | 2h30min

püha müristus, tule taevas appi, džiisuss kraist ja kõik jutud. sest normaalseid sõnu ei jätku.

wildly epic konditsioon, mille sarnasest pole isegi osanud unistada. põhimõtteliselt oli pigem vist tow-in session, sest tuule käes ei saa nii sile olla. vett vaadates ei mahtunud pähe, et seal saab viiesega sõita, aga heites pilgu teisele poole tammi oli selge, et tuul on olemas ja kibeleb purjeid paitama. parklas asju rigades polnud varianti, et ei hoiaks kõikidest asjadest kogu aeg kinni. mis ripakil, see allatuult minema.

õhk 9 kraadi, vesi ka ülisoe, õhuke kõrge pilv, mille vahelt vilkus päike. õrnalt ka külm ei hakanud.

11-12 m/s, suund sse, kohe auto kõrval ca 10 hektarit põlvesügavust klaasist siledamat pehme mudapõhjaga vett. chopi kõrgust ei olnud võimalik mõõta, sest nii väikeste suuruste hindamise riistapuud pole veel leiutatud. täie itsi pealt vastu tuult keerates teed tacki lukustatud põlvedega sirge jala peal, sest laud on all sama rahulik nagu laseks poekäruga selveris riiulite vahel.

niisama spock540 ei saanud teha, sest see oli liiga lihtne. proovisin spocki sellesse asendisse glissis stabiilseks saada, kust teine spock peale visatake. tavaliselt tegin sealt duckitud purjega carve gybe'i, sest see oli niiii äge. kui spock540 asja tegin, siis pigem one-handed versioonis, et natukenegi pinget pakuks. nii tegin täitsa mitu korda ära, aga kui manööver sooritatud, siis ei saa edasi liikuma — sellel hetkel kaob ühe käega poomist hoides tasakaal ja taglas kaldub vastu- või allatuult ära.

tänastest praamipiletitest ja kütuserahast sai vist suht elu parim investeering.. kui seal tihemini lõuna- ja kagutuuled puhuks, siis koliks sinna elama.

epic.......


3 kommentaari:

 1. kirdega on umbes sama sile, teiste suundadega lisandub mõni sentimeeter lainet:).Kahju et haige olin ja tulla ei saanud, kuigi plaan oli. Ma imestan, et seal algajaid ei koolitata või algajad seal ise ei õpi, küll seal ikka areneks kiiresti.

  VastaKustuta
 2. kirdega ei oskaks sinna minnagi.. teadsin, et see on suht NW ja siis SE ja S tuulte koht. kas seal kannatab siis suht kõikide tuultega sõita?

  ja see veel puuduks, kui seal algajaid õpetama hakatakse.. üldse ei tahaks pealt vaadata, kuidas uued tulijad ühe hooajaga samale tasemele jõuavad, kuhu ise 3-4 aastat punnitatud sai.. :)

  VastaKustuta
 3. Ära muretse, nii lihtsalt see ei käi-sul ikka annet ka, töötahte kõrvale:D
  M.

  VastaKustuta