kolmapäev, 9. aprill 2008

kodumaise surfihooaja avalöök

püünsi. 5,0/120. 1h. 4 kraadi õhusooja, vesi jahedavõitu:). tegime siimuga enne kaldal lonksu pipraviina ja väikse soojendusjooksu ka. suht hädavajalikud asjad sellistes oludes.

nats alla tunni kannatasin ära, siis ähvardasid läbikülmunud jalad juba otsast ära tulema hakata. seljas pikad suusa-aluspüksid, 1mm kapuutsiga neopreenvest, 5/3 soe kalipso, paksud kummikindad, müts, sussid. paaril korral püünsi sadama all sisse kukkudes läks olukord juba päris tõsiseks. suht ebanormaalne, kui kiirest sellises vees terve keha nii kangeks külmub, et enam üldse liigutada ei saa. täiesti hirmuäratav värk. jalgadel oli täpselt nii külm, et suutsin need paari triibu vältel varbakõverdustega enamvähem ellu äratada ja kui siis sisse käisin algas kõik jälle otsast peale.

lõpuks jalad nii kanged, et ei saanud gybe'i ajal jalga aasast kätte enam. lihtsalt ei liigu ja kõik. läksin välja, joostes autosse ja märjad asjad seljast ära. kui riided vahetatud, tuli raudmees siim ka välja. ta võttis alguses rohkem seda piprajooki, sellepärast pidas kauem vastu:)

Lauri Tibbo

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar